Skip to content

Q English


İngilizce öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. İngilizce öğrenmenin "Quartet" methodu.

 

Buradasınız:Anasayfa arrow Hakkımızda


Sunum Dosyası İngilizce

Sunum Dosyası Türkçe

ELİT Bilgisayar Yazılım Ltd. Şti. 1992 yılında kurulmuş, faaliyetlerini İstanbul'da sürdüren Türkiye'nin önde gelen yazılım üreticisi ve dağıtıcısı firmalarındandır.

ELİT Yazılım iki temel alanda faaliyet göstermektedir.

Birincisi tamamen kendi üretimi olan Ticari Yazılım'lardır. ELİT Ticari Yazılımları 8.000'e aşkın kullanıcıda yurt çapında başarı ile kullanılmaktadır. Ayrıca ELİT Ticari Yazılımları 1996 yılındaki Dünya Bankası kaynaklı MEB ihalesinde 341 Ticaret Lisesi için seçilmiştir.

İkincisi ELİT CLASS Eğitim Yazılımlarıdır. Bu yazılımlar daha önceleri uluslararası bir firma olan EDUNETICS Corp. tarafından üretilmekte olup, Türkiye, KKTC, Türki Cumhuriyetler temsilcisi ELİT Yazılım idi.. ELİT aynı zamanda Matematik yazılımları üreten Math-Kal ve robot teknolojisi üreten Eshed firmalarının da Türkiye temsilcisidir.

1998 yılında ELİT Yazılım , Türkiye'nin dahili ihtiyacını çözmek ve bu ihtiyacı aynı zamanda bir ihracat potansiyeline de çevirebilmek amacıyla EDUNETICS'in üretmiş olduğu Concepts On Line ve Rediscover Science & Math yazılımlarının her türlü üretim, telif, dağıtım, çoğaltım ve yasal hakkını bünyesine dahil etmiştir. Bununla birlikte ülkemize bu konuyla ilgili ciddi bir teknoloji ve know-how transferi gerçekleşmiştir. Sonuç olarak ELİT Yazılım böyle bir teknolojiyi %100 Türk Malı yapmanın haklı gururunu taşımaktadır.

 

Eğitim Teknolojisi ile ilgili çalışmalarımız


1. 1995 yılında, Dünya Bankası kaynaklı MEB Bilgisayar Deneme Okulları (BDO) ihalesinde Management System ve 81 ders yazılımı (=lesson) seçilmiştir.

Bu yazılımlar ile ilgili 100 öğretmene Ankara'da toplam 60 saat eğitim verilmiştir.

2. Bu yazılımların tüm ortaokul müfredatı ayrıca çeşitli özel ve devlet okullarına satılmıştır.

3. BDO Okullarında yukarıdakilere ek olarak ayrıca çeşitli eğitimler de gerçekleştirilmiştir :

4. BDO Okularından 32 tanesi ELİT genel müdürü tarafından bizzat ziyaret edilerek gerekli incelemeler yerinde yapılmış , önlemler alınmış ve gerekli bilgiler BİLGEM'e ulaştırılmıştır.

5. Ayrıca aşağıdaki okullarda da EDUNETICS Eğitim Yazılımları mevcuttur ve bu okullarda 1996-98 yılları arasında en az 30'ar saat öğretmen eğitimi yapılmıştır. Ürünler yerelleştikten sonra okullardan talepler artmaya süratle başlamıştır.

  • Özel Gökdil Lisesi
  • Özel Tarhan Lisesi
  • Kdz. Ereğli Özel TED Koleji
  • Şişli Terakki Lisesi
  • Özel Ortadoğu Koleji
  • Özel Arel Koleji
  • Özel Selim Pars Koleji
  • Özel Akdeniz Koleji

6. 1996 yılında Öz-Öğret-Der'e bağlı Türk cumhuriyetlerindeki yaklaşık 200 okula birer terminallik komple set gönderilmek üzere Sürat Bilgisayar A.Ş. (FECOM) teslim edilmiştir.

7. YÖK'nun 1997 yılındaki 34 eğitim fakültesine bilgisayar laboratuarı ihalesinde Edunetics ve Math-Kal yazılımları ile Eshed'in veri toplama araçları (data logger) ELİT tarafından sağlanmıştır. (Bkz. Referans listeleri)

8. MEB'nın Düna Bankası kaynaklı 182 okul (BLO) ihalesinde tüm müfredatın yaklaşık % 80'i (?600 ders) uygun bulunmuş olup ELİT tarafından yerelleştirmiştir. Tercüme, sevkiyat ve yükleme işlemleri 1998 yılı içerisinde tamamlanacaktır. Aynı ihale için toplam 270 öğretmene 12 farklı merkezde 2 haftalık hizmet içi eğitim kursu 1998'in Mayıs ve Haziran aylarında ELİT tarafından başarıyla verilmiştir.

9. Edunetics ve Math-Kal firmalarınıa ait eğitim yazılımlarının yerelleştirmesi için ELİT Yazılım İzmir'deki teknopark bünyesinde bir Ar-Ge birimi oluşturarak, Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünün öğretim üyelerinin de katkısıyla yoğun bir çalışma içerisine girmiştir. 35 mühendis, 8 branş öğretmeni, psikolog, dilbilimci ve idari kadrosuyla toplam 50 kişiyi aşkın bir kadroyla Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en kapsamlı yerelleştirme çalışmasını başarıyla sürdürmekte olan ELİT Yazılım bu çalışmanın 1998 yılı içerisinde sonuçlanıp ortaya çıkacak ürünlerin piyasaya verileceğini duyurmuştur.

10. 1998 Kasım ayında Bu yerelleştirme neticesinde ELİT sahip olduğu birikim çerçevesinde, EDUNETICS ürünlerini ELİT CLASS adıyla Türkçe olarak ve tamamen Türk Malı olarak piyasaya sunmuştur.

11. 2000 yılında EDUSOFT ve COMPEDIA firmalarının Türkiye dağıtımını (Multimedia İngilizce)yapmıştır.

12. 2007 yılında Web tabanlı İngilizce ile Q Group Türkiye dağıtımını yapmıştır.

13. 2012 EDO - English Discoveries Online (Web tabanlı Online İngilizce) ile EDUSOFT firmasının Türkiye dağıtımını yapmaktadır.

14. 2013 EDO-M Mobile English Discoveries (Tablet ve Cep telefonları için İngilizce dersler ) ile EDUSOFT firmasının Türkiye dağıtımını yapmaktadır.

15. 2014 English Plus Millenium Full Set ile EDUSOFT firmasının Türkiye dağıtımını yapmaktadır.

 

 

Ana Menü

Eğitim Yazılımları
Ticari Yazılımlar
Q Aktivasyon
Haberler
Arama
Downloads
Q English Online
Herkes İçin İngilizce Kurulumu
QOnline Kullanan Eğitim Kurumlarımız
Q Online Ürünler
Döküman Yönetim Sistemi
Windows 7 64 Bit Sorunu